Magazyn English Matters nr 61

Colorful Media to wydawnictwo znane z magazynów, między innymi językowych. Wyróżniamy kilka tytułów, tj. Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, Français Présent, ¿Español? Sí, gracias, Ostanowka: Rossija!, StartUp Magazine oraz Italia Mi piace. Każdy poświęcony jest fanom innego języka, więc jestem pewna, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Jeśli chcesz się uczyć języka obcego, perfekcyjnie go opanować, a ponadto dobrze się przy tym bawić, poznając aktualności i kulturę innych krajów- to magazyn w sam raz dla Ciebie! Jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze są ciekawe artykuły i nagrania MP3 . Wydanie jest tanie, a jakie użyteczne! Już dziś można zamawiać numery na www.kiosk.colorfulmedia.pl. Jest to sklep powyższego wydawnictwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na stronę Colorful Media

Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że przy okazji świetnych artykułów możemy nauczyć się wielu nowych słów, ponieważ wydawnictwo przy każdej stronie stworzyło słowniczek co do cięższych wyrazów!

Dużym walorem jest również podział całości na ciekawe działy, które powtarzają się w każdym wydaniu. Jest to "to i owo; "Ludzie i styl", gdzie zawsze czytamy o jednej z wielkich gwiazd w świecie; "kultura"; "rozmowy Matters", czyli nic innego jak wywiad; "nauka"; "podróże", więc mój ulubiony dział, gdzie w każdej gazecie znajdziemy kraj, będący pod lupą; "wolny czas" oraz "język".


Tom Hiddleston ogłoszony ekranowym kameleonem! Kim właściwie jest? Na pewno skojarzycie go z roli Lokiego w filmie "Thor". Jeśli chcecie się czegokolwiek o nim dowiedzieć, to jest artykuł o jego dotychczasowym życiu.


To wydanie jest sprzyjające książkoholikom! Tym razem czytamy o siostrach Bronte w wywiadzie z Catherine Reef. Anne jako cień swoich sióstr? Koniecznie należy to przeczytać!

Czytamy o JoJo Moyes, o jej karierze i ogólnie o sukcesie jaki odniosła u swoich czytelników. Wydawcy opowiadają o jej życiu, o stosunkach w rodzinie. Czy są wśród nas miłośnicy koni? JoJo Moyes je uwielbia!

Poczytamy "co nieco" o szaleństwie zakupów! English Matters poleca zrobienie zakupowej listy, ukazuje jak rozmawiać ze sprzedawcami, jak zaprosić na zakupy i inne przykładowe rady! 


Pouczymy się angielskiej gramatyki, która jest utrapieniem dla wielu osób! Przedstawiane są triki jakie można użyć w przypadku małego "zapomnienia". To jeden z moich ulubionych "momentów" w tym wydaniu! Oczywiście pomijając literackie odniesienia :)


Na pewno znajdują się wśród nas miłośnicy miast Oxford i Cambridge. W tym wydaniu zostaną nam one przybliżone. Na Uniwersytet Cambridge uczestniczyli między innymi Vladimir Nabakov, Stephen Hawking, Charles Darwin, a na Oxfordzie między innymi Margaret Thatcher, Bill Clinton, J.R. Tolkien.

Przedstawione zostały również interesujące fakty o Oxfordzie i Cambridge.


Jeden artykuł jest poświęcony europejskim autostradom, English Matters opowiada o najpiękniejszych drogach, coś w sam raz dla zwolenników jazdy.


Jako, że uwielbiam Jasmine Thompson, to zainteresował mnie fakt, że piosenka "Love me better" jest tak naprawdę... czym jest? Tego dowiecie się z English Metters! Nie spodziewałam się, że współczesna muzyka jest aż tak postawiona na fundamentach starych piosenek :)

W podsumowaniu znajdziemy test pt. "Co pamiętasz z dzisiejszej gazety", więc można się ciekawie sprawdzić i ocenić swoje skupienie.Dla wszystkich zwolenników tego języka- polecam z całego serca magazyn English Matters!Za to wydanie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Udostępnij ten post

8 komentarzy :

 1. Ten numer czeka już u mnie na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego wydania najbardziej zaciekawił mnie wywiad z autorką biografii sióstr Brontë, ale z drugiej strony, uwielbiam EM za dział Travel, w którym zawsze można poznać jakieś nowe fascynujące miejsca :) A Business English Magazine jest chyba jeszcze ciekawszym magazynem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie poradziłabym sobie z Business English Magazine :)

   Usuń
 3. Czytanie w języku angielskim to jednak dla mnie zbyt duże wyzwanie.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Z książką do łóżka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka