Magazyn English Matters nr 62

Colorful Media to wydawnictwo znane z magazynów, między innymi językowych. Wyróżniamy kilka tytułów, tj. Business English Magazine, English Matters, Deutsch Aktuell, Français Présent, ¿Español? Sí, gracias, Ostanowka: Rossija!, StartUp Magazine oraz Italia Mi piace. Każdy poświęcony jest fanom innego języka, więc jestem pewna, że wszyscy znajdą coś dla siebie. Jeśli chcesz się uczyć języka obcego, perfekcyjnie go opanować, a ponadto dobrze się przy tym bawić, poznając aktualności i kulturę innych krajów- to magazyn w sam raz dla Ciebie! Jest to dwumiesięcznik, w każdym numerze są ciekawe artykuły i nagrania MP3 . Wydanie jest tanie, a jakie użyteczne! Już dziś można zamawiać numery na www.kiosk.colorfulmedia.pl. Jest to sklep powyższego wydawnictwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na stronę Colorful Media

Wiecie co najbardziej podoba mi się w tych magazynach? To, że przy okazji świetnych artykułów możemy nauczyć się wielu nowych słów, ponieważ wydawnictwo przy każdej stronie stworzyło słowniczek co do cięższych wyrazów!

Dużym walorem jest również podział całości na ciekawe działy, które powtarzają się w każdym wydaniu. Jest to "to i owo; "Ludzie i styl", gdzie zawsze czytamy o jednej z wielkich gwiazd w świecie; "kultura"; "rozmowy Matters", czyli nic innego jak wywiad; "nauka"; "podróże", więc mój ulubiony dział, gdzie w każdej gazecie znajdziemy kraj, będący pod lupą; "wolny czas" oraz "język".

Czy macie problemy z domowym budżetem? Z jego budowaniem? Magazyn English Matters w tym numerze przedstawia plusy i minusy dzielenia się środkami z partnerem. 

Gwiazdą tego numeru jest Patrice Bart-Williams znany jako Sweggae. Gra muzykę reggae. Jego pierwsza płyta nazywa się Lions. Wydał ją w wieku osiemnastu lat. W artykule śledzimy jego karierę krok po kroku, czytamy o wczesnych albumach, o planach na przyszłość. 

Bardzo spodobał mi się rozdział pt. "Moja pasja do języków". W tym artykule magazyn przeprowadza wywiad z Susanną Zaraysky, poliglotką. Biegle włada 7 językami plus jednym w stopniu dobrym! Dodatkowo obecnie uczy się kolejnych trzech. Wydała książkę "Language is music". Znajduje się tam ponad 100 porad odnośnie nauki języków obcych. W rozmowie podaje pięć najważniejszych rad. 

Czytamy również o podzieleniu Europy. O konsekwencjach odłączenia się niektórych państw od UE, o przyszłości.

Nie zabraknie również artykułu dla miłośników gier komputerowych! English Matters zagłębia się w ten świat, zastanawia się nad zarobkami pod tym względem, nad przyszłością tych gier.

I mój ulubiony! Big Ben, najbardziej charakterystyczny element Londynu. Poznajemy jego historię, historię nazwy, wymiary. Poznajemy niezwykłe trzy fakty o nim. 

Czy wiecie co to jest Boxing Day? Tzw. Dzień Pudełek? To takie tradycyjne, państwowe święta, przypada na 26 grudnia. Dzień wolny od pracy. Jest to w pewnym sensie powtórka Wigilii. Czas spędzania czasu z rodziną, czas odpoczynku czy jedzenia indyka. Jeden z artykułów dokładniej przybliża nam znaczenie tego szczególnego dnia dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. 

Standardowo w rozdziale Conversation Matters poznajemy słówka, wyrażenia, rozmówki. Dowiadujemy się jak używać przymiotników w zestawieniu z czasownikami postrzegania zmysłowego. Ciekawi o co może chodzić, co kryje się pod tajemniczym tytułem?

English Matters przedstawia również Birmingham. Piękne miasto z równie piękną historią. 

Poznajemy również narodziny breakdance. Jak ewaluował na przestrzeni lat. Czytamy o pięciu szalonych ruchach w tym tańcu.Dla wszystkich zwolenników tego języka- polecam z całego serca magazyn English Matters!Za to wydanie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media!

Udostępnij ten post

5 komentarzy :

 1. W tych magazynach zawsze jest co czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja spasuję, ale polecę mojej koleżance, bo ona lubi czytać obcojęzyczne magazyny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam głównie po polsku, bo po prostu czerpię z tego większą przyjemność, ale przyznaję, że mogłabym od czasu do czasu sięgnąć po taki magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię tę gazetę - zwłaszcza, że można też posłuchać sobie tekstów. Same teksty są zazwyczaj ciekawe - choć zdarzają się numery z tekstami, które nazywam "ni przypiął ni przyłatał" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyszedł mi ten numer, zabiorę się za niego w tym tygodniu. ;)

  OdpowiedzUsuń

Z książką do łóżka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka