O MNIE

akt. 23.12.2016, Warszawa


Mam na imię Klaudia, skończyłam 21 lat, jestem studentką bezpieczeństwa wewnętrznego, kryminalistka i kryminologia oraz pracuję w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych jako Konsultant ds. Reklamacji. Odkąd rozpoczęłam samodzielne życie, to cały czas pracuję przy książkach. Poprzednio w Firmie Księgarskiej, obecnie w wydawnictwie. Odkąd pamiętam, książki zawsze traktowałam jako odskocznię, podobał mi się taki brak kontaktu z rzeczywistością. W takim świecie zawsze czułam się bezpieczna, lektura dawała mi schron, stabilizację, której mi zabrakło.  

Dlaczego warto czytać? Przede wszystkim czytanie książek to przyjemność sama w sobie i niepotrzebne są dodatkowe atuty związane z tym zajęciem, choć jest ich mnóstwo. Pomijając poprawienie samopoczucia i zrobienie czegoś dla siebie, warto również czytać dla "zdrowia umysłu". Potrafimy dbać o swoje ciało, pielęgnując je niezliczoną ilością kosmetyków, dbać o swój żołądek, odżywiając się zdrowo, ale nie potrafimy zadbać o swój umysł. Czytając, można przenieść się w inny świat, oderwać od rzeczywistości, poszybować w górę, ku niebu. Zapomnieć o troskach, problemach, odpocząć. Wznosi nas to na kolejne poziomy intelektualne. Wzbogaca nasze słownictwo, uzupełniając je o nowe - ciekawsze wyrazy. Poszerza nasze horyzonty myślowe, nabywamy nowych doświadczeń. Czego nie przeżyjemy w życiu - przeżyjemy w książce - identyfikując się z bohaterami. Można dzięki czytaniu podróżować do najdalszych zakątków zarówno świata jak i serca. Umilić sobie czas - a przy tym go nie marnować i dobrze spożytkować bez zbędnych wyrzutów sumienia. 

Odnośnie do bloga - postanowiłam założyć go, ponieważ chciałam móc gdzieś wyrażać swoje opinie, dzielić się nimi, mieć możliwość "opiekowania" się czymś, co będzie tylko moje, a także, by zapełnić swój wolny czas. 
Klaudia

     

"Taka się czasem czuję głupia, tępa i nietwórcza, że zdumiewa mnie, kiedy ludzie mówią coś innego." Sylvia Plath 

4 komentarze :

 1. "Potrafimy dbać o swoje ciało, pielęgnując je niezliczoną ilością kosmetyków, dbać o swój żołądek, odżywiając się zdrowo, ale nie potrafimy zadbać o swój umysł." Jakie to jest prawdziwe i trafne!
  Kochana świetny blog, ciekawie prowadzony ;)
  Pozdrawiam serdecznie
  https://doinnego.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety...
   Dziękuję! I pozdrawiam! :)

   Usuń
 2. Chyba wyczuwam pokrewną duszę.... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo tu interesująco, warto obserwować!

  OdpowiedzUsuń

Z książką do łóżka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka